Виставка "Авторська писанка"

 
Добавлено: 2018-03-24 18:38:27 Афиша Культура
29 березня – 6 квітня 2018 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» буде проходити виставка писанок харківського міського клубу писанкарства ім. А.П.Овчаренко «Авторська писанка»,
 

29 березня – 6 квітня 2018 року в художній галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва буде проходити виставка писанок харківського міського клубу писанкарства ім. А.П.Овчаренко «Авторська писанка», присвячена Великодню та 25-річчу клубу.

На виставці писанок харківського міського клубу писанкарства ім. А.П.Овчаренко «Авторська писанка» представлено велике розмаїття робіт, виконаних в різноманітних техніках: власне писанки (в тому числі, Слобожанські), дряпанки, травленки, бісерки-восківки, різьблені яйця, авторські техніки розпису. Майстрині вдало поєднують народні традиції з сучасними художніми надбаннями, та постійно експериментують, доповнюючи свої роботи індивідуальними творчими  знахідками.

Наприкінці ХХ століття традиційне писанкарство на Слобожанщині було в занепаді. Відродити це давнє мистецтво, відкрити його здобутки землякам поставили собі за мету вчителі: ветеран художньої освіти Єлін Віктор Юрійович, Овчаренко Алла Павлівна, Чекмарьова Ірина Вікторівна.

Харківський міський клуб писанкарства було започатковано 1993 року при Центрі “Слобожанщина”, в часи надзвичайного піднесення національної свідомості, потягу до вивчення витоків народної культури та її регіонального розмаїття. Засновницею клубу була Алла Павлівна Овчаренко (1939-2013), викладач образотворчого мистецтва, талановитий організатор і педагог. Вона об’єднала навколо себе харків’ян різного віку та професій, від учнів до пенсіонерів, і стала для них не лише наставником у писанкарстві, а й другом на все життя. Свою діяльність члени клубу розпочали одночасно в декількох напрямках: вивчення історії писанки, орнаментальні мотиви та композиційні рішення, звичаї та обряди, пов’язані з писанкарством. Майстри пропагували це мистецтво, виступаючи з доповідями-лекціями, організовували численні виставки. Одним з основних видів діяльності клубу стала організація курсів та численних гуртків писанкарства. Члени клубу ведуть активну виставкову роботу. Стало доброю традицією щороку до Великодня відкривати нові експозиції в найкрупніших музеях регіону та інших культурних інституціях. За ці роки було організовано понад 50 виставок. Авторські роботи членів клубу нині зберігаються у Харківському історичному та художньому музеях, Чернігівській Єпархії, Чугуївському краєзнавчому музеї, Українській Церкві-музеї у Нью-Йорку (США), Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі, монастирі Св. Неофітуса в місті Пафос (Кіпр), приватних колекціях Франції, Німеччини, Австралії, Ізраїлю, Канади, США, Японії та інших країн.

 

Учасники виставки: А. Бабуцька, Я. Вовк, Н. Нікітюк, Л. Волкова, В.Талашко, К. Довидченкова, Н. Горошко, О. Кононенко (Гриднєва), О.Рідна, Н. Кравченко (Олійник), Г.Лимар (Сидоренко), В. Лупандіна, Т.Золотарьова, С. Ходячих (Бутузова), І. Моїсєєва, О.Кравчинська, О.Орел, В. Дармостук, В. Пожидаєв, К. Погрібна, Н. Рябченюк (Савіра), О.Довидченкова, В. Сторожук, А. Кучмій, В. (Ніка) Хворостенко, В.Шандиба (Аністратова), А. Цимбал, О. Тимошенко,  О. Шкуть, Ю.Селезньова;  фольклорно-етнографічний колектив «Вербиченька» (кер. О. Коваль і Т. Коваль), творча асоціація «Декор» (В. Пчолкін, С.Гарманов, Д. Любашевський), творча студія «Світлячок» (кер. С. Ходячих).

Під час роботи виставки писанок харківського міського клубу писанкарства ім. А.П. Овчаренко «Авторська писанка» відбудуться наступні заходи:

29 березня о 16:00 – урочисте відкриття виставки писанок харківського міського клубу писанкарства ім. А.П. Овчаренко «Авторська писанка», присвяченої Великодню та 25-тиріччу клубу.

Впродовж виставки «Авторська писанка» будуть проходити майстер-класи з розпису писанок за попереднім записом (тел. 717-10-40, 705-15-50, 050-301-42-31)!

4 квітня о 15:00 – творча зустріч та майстер-шоу з писанкарства з авторами виставки писанок харківського міського клубу писанкарства ім. А.П. Овчаренко «Авторська писанка», присвяченої Великодню та 25-річчу клубу.

Адреса: Україна, м. Харків, майдан Свободи, 5 (Держпром), 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи);

Час роботи виставки: ВТ – СБ, 11:00 - 19:00

Тел. / Факс: (057) 717-10-40, (057)705-15-50; e-mail: oblgallerymc@gmail.com

Сайт: www.culturа.kh.ua; Facebook: Мистецтво Слобожанщини

Канал на You Tube - Харьковский областной центр культуры и искусства

 
 
 
 
 

Отзывы & Вопросы (0)

Чтобы оставить отзыв нужно войти в систему!
 
 
 
 
© 2008 Glo.UA. - Сеть городских порталов. Правила О Нас Реклама Контакты