Виставка «Словаччина – Україна. Подих мистецтва»

 
Добавлено: 2019-08-28 13:00:45 Новости Культура
З 31 серпня по 14 вересня 2019 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» буде експонуватися виставка словацьких та українських художників «Словаччина – Україна. Подих мистецтва».
 

З 31 серпня по 14 вересня 2019 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва буде експонуватися виставка художніх творів сучасних словацьких та українських художників «Словаччина – Україна. Подих мистецтва», присвячена 100-річчу заснування Словаччини, і організована при підтримці Посольства Словацької Республіки в Україні, та за сприянням Почесного консульства Словацької Республіки в м. Харкові. Роботи словацьких художників надані галереєю Artem Gallery (м. Братислава), а роботи українських художників – громадською організацією «Барви життя».

Художній прояв характеризує людство від початку його існування. Він повідомляє майбутнім поколінням про життя, його цінності та відкриття в окремих часових проміжках. Тому це має надзвичайне значення і несе величезну місію і в сучасності.

Словацьке образотворче мистецтво є носієм ідентичності унікальної нації в центрі Європи. Мистецтво відображає автентичність і динамічний розвиток сьогодення. І тому, роботи словацьких художників були привезені до України для експозиції. Прагнучи узагальнити реалії, які об’єднують нас за допомогою технологій, але все ж надають мистецтву унікальності. Виставка – це тільки частина спектру мистецтва, який існує сьогодні в Словаччині та відображає гуманізм і повагу до людини та життя.

Також до експозиції виставки увійшли роботи українських художників, які брали участь у конкурсі «Барви світу. Словаччина». Словаччина – невелика але прекрасна країна: мальовничі гори і ліси, старовинні фортеці, затишні міста, доброзичливі люди… Учасники конкурсу представили власні враження і асоціації на тему Словаччина. А цікаві вони тим, що є художніми, і автори мали змогу в повній мірі проявити свій талант і творчу фантазію в роботах.

Словацький  та український народи мають багато спільних рис, як в історії, так і в менталітеті, а також є добрими сусідами. Постійний діалог двох країн відбувається і у сфері культури, зокрема у мистецтві. Це прекрасно демонструє виставка «Словаччина – Україна. Подих мистецтва», метою якої є презентація робіт талановитих художників з обох країн, обмін художніми знаннями і досвідом, та побудова міцних і дружніх стосунків, фундаментом для яких і може слугувати мистецтво.

Інформація о деяких учасниках виставки «Словаччина – Україна. Подих мистецтва»:

Ігі Брезо /1965 / Він амбітний художник, автор монументальних картин, які є відзеркаленням нашого неймовірного життя. Художник акриловими фарбами створює емоційні переживання світу та казок. Це народжує неймовірний образ сьогодення. Мислення, пошук та шлях до сенсу існування.

Ігор П'ячка /1962 / Видатна художня особистість сучасного європейського живопису. Його творчість в основному відображається на великих полотнах, лінії людської фігури. Колір та загадкова історія відіграють головну роль у його творчості, звертаючись до філософії людських, таємничих, але існуючих стосунків. Він справжній майстер живопису, в якому відображається унікальний досвід. Життя має надзвичайні цінності, нам потрібно тільки звернути на них увагу і ми зможемо відшукати в них себе.

Павол Шіма Юрічек /1958 / Видатний живописець з великою педагогічною практикою та мистецькою просвітницькою діяльністю. Картини художника відображають сучасне життя, відзначаючи неповторність людини.

Павол Штеско /1968/ Видатний скульптор, живописець. У його творчості переважає блискуча робота з формою та розвитком художніх цінностей попередніх творчих періодів.

Катаріна Відрова /1952/ Художник творчої абстракції. Її картини передають діапазон почуттів, які вона постійно доповнює новою композицією, певною лінією та вражаючими кольороми.

З радістю запрошуємо поринути в цікаву подорож на виставці «Словаччина – Україна. Подих мистецтва», урочисте відкриття якої відбудеться 31 серпня о 15:00.

Під час роботи виставки художніх творів сучасних словацьких художників «Словаччина – Україна. Подих мистецтва» відбудеться ряд культорологічних заходів:

31 серпня о 15:00 виставка художніх творів сучасних словацьких та українських художників «Словаччина – Україна. Подих мистецтва».

5 вересня в 17:00 лекція на тему: «Фотографія в ХІХ столітті від технології до мистецтва. Частина 1». Лектор Юлія Харіна.

11 вересня о 16:00 перегляд відеозапису заходу світового рівня з колекції Чайки Е.Г. «Ігор Моїсеїв. Одноактні балети».

 

 

_________________________________________________________________

Адреса: Україна, м. Харків, майдан Свободи, 5 (Держпром), 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи);

Час роботи виставки:ВТ – СБ, 11:00 - 19:00

Тел. / Факс: (057) 717-10-40, (057) 705-15-50; e - mail: oblgallerymc@gmail.com

Сайт:www.culturа.kh.ua; Facebook: Мистецтво Слобожанщини

Instagram: https://www.instagram.com/galereya_slobozhanshchyna

Канал на YouTube - Харьковскийобластной центр культуры и искусства

 
 
 
 
 

Отзывы & Вопросы (0)

Чтобы оставить отзыв нужно войти в систему!
 
 
 
 
© 2008 Glo.UA. - Сеть городских порталов. Правила О Нас Реклама Контакты